Wikislovník:Žiadosť o práva správcu

Zo stránky Wikislovník
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Táto stránka je určená pre hľadanie konsenzu pri menovaní správcov na Wikislovníku. Ukončené hlasovania sú v archíve. Aktuálny zoznam správcov na Špeciálne:Listusers/sysop. So žiadosťou o vyššie privilégia (alebo ak hľadáte viac informácií) sa treba obrátiť na m:Requests_for_permissions (v angličtine).

Pravidlá[upraviť]

Tieto pravidlá sa aplikujú samostatne na:

 • práva správcu
 • práva správcu rozhrania

Pridelenie práv správcu:

 1. Záujemca požiada o práva správcu na tejto stránke.
 2. Práva správcu sú pridelené na základe konsenzu komunity vyjadrenom v hlasovaní podľa nižšie špecifikovaných pravidiel.
 3. Práva správcu sú pridelené na jeden rok. Správca môže po roku požiadať o potvrdenie vo funkcii správcu.

Potvrdenie vo funkcii správcu:

 1. Správca po jednom roku od konca posledného hlasovania navrhne predĺženie svojho správcovstva na tejto stránke.
 2. Pravidlá pre hlasovanie o potvrdení vo funkcii správcu sú rovnaké ako pre pridelenie práv správcu.
 3. Ak správca nezíska podporu v hlasovaní alebo do 13 mesiacov od konca posledného hlasovania nepožiada o potvrdenie, automaticky stráca práva správcu.

Pravidlá pre hlasovanie o správcoch:

 1. Správca je zvolený alebo potvrdený vo funkcii, ak aspoň 70% platných hlasov je za.
 2. Hlasovacie právo v tomto hlasovaní má každý redaktor, ktorý má aspoň 20 úprav v hlavnom mennom priestore za posledné 2 roky.
 3. Do hlasovania sú redaktori s hlasovacím právom pozvaní pingnutím (odkazom na užívateľskú stránku).
 4. Hlasuje sa jeden mesiac.
 5. Zhrnutie (počítanie hlasov) môže spraviť ktokoľvek. V prípade nezrovnalostí rozhoduje steward.

Zdenekk2[upraviť]

Žiadam o práva správcu, aby som tu mohol trocha upratať.--Zdenekk2 11:11, 28. január 2011 (UTC)

Mnohem lepší bude tento projekt uzavřít jako mrtvý. Co šlo, to jsem v dané kategorii promazal. Mazání šablon ale vidím jako kontraproduktivní. Zjevně mají nebo měly svůj smysl a mnohem lepší by bylo se dotázat jejich autorů. --Mercy 21:51, 3. február 2011 (UTC)
Že jsou šablony špatné zjistili i jiní editoři a projekt snad nebude mrtvý věčně.--Zdenekk2 17:31, 4. február 2011 (UTC)
Vážený pán Mercy, označiť ktorýkoľvek národný wikiprojekt za mŕtvy a odporúčať ho uzavrieť je asi najhoršia forma vandalizmu wikiprojektov - a to ste vraj bojovník proti takémuto vandalizmu. (Možno som Vás len nepochopil a mysleli ste niečo iné...)--Ruwolf 00:02, 2. október 2011 (UTC)
Můj hlas máš (Support). Je potřeba, aby se tu o to někdo staral a na krach to podle mě není. Palu 08:57, 22. september 2011 (UTC)

Přiděleno.
Danny B. 18:07, 28. júl 2012 (UTC)

JAn Dudík[upraviť]

Když už tady není komunita, chtělo by to aspoň někoho, kdo rozumí jazyku aby mazat to nejhorší. Správcovské zkušenosti mám z české Wikipedie a Wikislovníku. JAn Dudík (diskusia) 20:18, 6. jún 2012 (UTC)

Přiděleno.
Danny B. 18:07, 28. júl 2012 (UTC)

Danny B.[upraviť]

Poslední aktivní správce tu udělal poslední editaci před bezmála 500 dny. Je tu spousta věcí k technickému pročištění a rád bych se toho ujal. Na rozdíl od kolegů výše nejsem typický hlídač posledních změn, ale předpokládám, že ta práva co nejdříve dostanou (podávám pro ně žádost na Metu), takže bychom se mohli vzájemně dobře doplňovat.

Danny B. 16:30, 28. júl 2012 (UTC)

Done, rights granted. Trijnstel (diskusia) 19:27, 23. september 2012 (UTC)

Silesianus[upraviť]

Jelikož v současném stavu tu z většiny píšu nová hesla já a jelikož nejsem neomylný, bylo by od věci mít práva správce, abych mohl rovnou mazat své špatně založené stránky. (Příklad včera s heslem Campaniorum.) Jinak bojem proti vandalismu se zde asi moc zaklínat nemusím :). --Silesianus (diskusia) 09:05, 27. október 2012 (UTC)

Vzhledem k tomu, že bylo zveřejněno moje heslo a následně někým (asi správcem) změněno, tak se nemohu přihlásit na svůj učet ani tu. Takže ruším svou žádost o práva správce. --Silesianus (diskusia) 17:39, 30. október 2012 (UTC)

Vzhledem k tomu, že již mám účet zpět pod kontrolou, a že jsem opět udělal pár bot ke smazání, tak bych svou žádost rád obnovil. --Silesianus (diskusia) 09:12, 7. december 2012 (UTC)

Uzavře někdo tuto diskuzi? Ať už kladně či záporně, ale přeci jen to tu leží od řijna, respektive prosince loňského roku. --Silesianus (diskusia) 13:55, 23. júl 2013 (UTC)

 • Symbol support vote.svg Za - myslím, že není důvod, aby Silesianus práva neměl a jako relativně aktivní uživatel je může využít. --Palu (diskusia) 05:07, 31. január 2014 (UTC)

Danny B. - byrokrat[upraviť]

Tento projekt nemá vlastního byrokrata.

Po technické stránce jsou jediné dvě činnosti, které může byrokrat vykonávat, přidávání a odebírání uživatelských práv; pokud je mi známo, žádné komunitní procesy, z nichž by vyplývala pro byrokrata další práva či povinnosti, zde definovány zatím nejsou.

Jednou z věcí, které se v rámci své dlouhodobé údržby sesterských projektů se snažím zároveň dělat, je revize botů, která zahrnuje i případné přidávání či odebírání uživatelů do/z této skupiny, pročež by se mi pro to hodila příslušná práva.

Obecně by též bylo vhodné, kdyby byl projekt méně závislý na zásazích třetích stran zvenku, a byl si schopen svou uživatelskou agendu řešit sám.

Jinak jsem dlouhodobě zastáncem názoru, že na každém projektu mají být nejméně dva byrokrati, jednak aby se mohli navzájem zastupovat, jednak i proto, aby měl každý uživatel případně možnost vícenásobného posouzení své žádosti a nezáviselo vše na jediném člověku, proto zároveň vyzývám další, nechť rovněž kandidují.

Danny B. 04:11, 20. február 2015 (UTC)

 1. podporuji, i když na tomto projektu (vzhledem k aktivitě) jeho potřebu až tak moc nevidím. JAn Dudík (diskusia) 07:59, 23. február 2015 (UTC)
 2. pro --Zdenekk2 (diskusia) 21:44, 27. február 2015 (UTC)
 3. Oppose. The user has performed non-consensual mass changes in the Czech Wiktionary, namely mass removal of images without that being traceable to a discussion showing consensus. The user must not be a bureaucrat. (Maybe he already is, I don't know.) The user also should not be an admin. The above two voters are Danny B. buddies from the Czech Wiktionary. As for "zásazích třetích stran zvenku": as a content non-contributor, Danny B. is well an outside third party anyway. I admit to be an outside third party as well, but I do not request rights; I request that the principle of consensual decision making of contributors of real lexicographical content prevails. --Dan Polansky (diskusia) 17:17, 6. apríl 2015 (UTC)