Diskusia k Wikislovníku:Správcovia

Z Wikislovníku
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Automatické odebírání práv v případě neaktivity[upraviť]

Navrhuji, aby - podobně jako na jiných vyspělých projektech - byla v případě, že po dobu půl roku neprovede daný uživatel žádnou zaznamenanou správcovskou akci, automaticky odebírána práva správce.

Danny B. 18:06, 28. júl 2012 (UTC)

Souhlasím.--Zdenekk2 (diskusia) 18:58, 28. júl 2012 (UTC)
Souhlas. JAn Dudík (diskusia) 19:51, 28. júl 2012 (UTC)
 • I oppose. Since the above users contribute little or no content to the project, they should not be enacting these sort of power-amplifying measures. At the same time, the number of editors taking part in this discussion is too small for this kind of power-amplifying measure. The proposed measure above is to automatically remove admin rights from an admin who has not made an admin action for half a year (six months). --Dan Polansky (diskusia) 13:19, 6. apríl 2015 (UTC)
  Jaký to má smysl, protestovat proti tomuhle? Vždyť tohle opatření si schálili ti správci sami na sebe. To jim žádná práva nepřidává – naopak, hrozí jim, že o práva velmi snadno přijdou (vzhledem k tomu, že tu není nijak přehnaný provoz vandalů).--Tchoř (diskusia) 13:28, 6. apríl 2015 (UTC)
  Nehledě k tomu, že u JAna Dudíka vidím přes 600 editací, u Zdenekka2 vidím přes 1300 editací. Tohle celé prostě nedává jiný smysl, než že se sem snažíte přetáhnout své osobní spory z jiných projektů.--Tchoř (diskusia) 13:35, 6. apríl 2015 (UTC)
  Content contribution is not measured by the number of edits. --Dan Polansky (diskusia) 13:39, 6. apríl 2015 (UTC)
  For instance, Special:Diff/39700 is not content contribution but rather work for a bot. An editor doing these sorts of edits can easily get a huge number of edits. The other thing, of course, is that the edit is not traced to a discussion, so we do not know whether it is not a non-consensual move away from a previous practice. --Dan Polansky (diskusia) 13:42, 6. apríl 2015 (UTC)
  To je jistě pravda. Pokud nebudete počítat kategorizaci mezi přispívání do obsahu, tak tím můžete argumentovat u JAna Dudíka. Na druhou stranu přesvědčení, že uživatel, který především pouze užitečně kategorizuje, nemá právo promlouvat do pravidel, mi přijde dost extrémní, nikoliv samozřejmé. Jistě si ho nějaká komunita může schválit, ale že by platilo tak nějak automaticky, to asi ne.
  Mimochodem, byl by takový problém přejít do češtiny nebo slovenštiny, nebo alespoň psát ke svým příspěvkům i překlad? Uvědomte si, že slovenské projekty zoufale potřebují nalákat další přispěvatele. Nováčka mohou nesrozumitelné hádky v angličtině snadno odradit, zvlášť pokud třeba anglicky vůbec neumí. --Tchoř (diskusia) 13:49, 6. apríl 2015 (UTC)
  "Jistě si ho nějaká komunita může schválit, ale že by platilo tak nějak automaticky, to asi ne.": It is not a "rule"; it is common sense. People with no substantive contribution must never overpower people contributing real lexicographical content. --Dan Polansky (diskusia) 13:52, 6. apríl 2015 (UTC)
  No každopádně Zdenekkův2 příspěvek je nezpochybnitelný a i JAn Dudík tu v rámci kategorizace odvedl kus práce. Vy nic. Tak proč se té své zásady nedržíte a revertujete to, že se dohodli, že se jim v případě neaktivity automaticky zruší správcovství ? --Tchoř (diskusia) 14:01, 6. apríl 2015 (UTC)
  Their agreement was not about their rights; it was about the right of any admin of the Slovak Wiktionary, past or future. If all they agreed on is that e.g. Danny B. and Jan Dudík automatically lose rights if inactive, fine; but they must not legislate for other admins, past and future. --Dan Polansky (diskusia) 14:21, 6. apríl 2015 (UTC)
  Proč by nemohli? Když je tu lidí málo, tak holt málo lidí stanovuje pravidla. Až jich bude víc, mohou si pravidla zase předohodnout.
  Vy se tu snažíte hájit práva jakéhosi budoucího správce, který s tím pravidlem nesouhlasí, aniž byste vůbec věděl, zda s ním skutečně bude nesouhlasit. Zda se to pravidlo do té doby, než se nějaký takový najde, nezmění. Absurdní.--Tchoř (diskusia) 14:30, 6. apríl 2015 (UTC)
  Yes, I am defending the rights of an abstract, impersonal admin whom I do not know. I am opposing changes that are liable to support totalitarianism. --Dan Polansky (diskusia) 14:34, 6. apríl 2015 (UTC)
  "Když je tu lidí málo, tak holt málo lidí stanovuje pravidla.": Wrong. Few editors => no creation of rigid continental-style "rules". --Dan Polansky (diskusia) 14:41, 6. apríl 2015 (UTC)
  Re: "Nováčka mohou nesrozumitelné hádky v angličtině snadno odradit, zvlášť pokud třeba anglicky vůbec neumí.": Rather than being dissuaded by occasional use of English by a high-volume contributor to the English Wiktionary, a newbie can much easier be discouraged by finding that the place is ruled by a clique of power-hungry admins whose administrative actions cannot be reviewed by the international community due to langauge barrier. --Dan Polansky (diskusia) 14:34, 6. apríl 2015 (UTC)
  Já Vám nezakazuji používat angličtinu. Jen říkám, že pokud už považujete za nutné ji používat, měl byste to doplňovat překladem. --Tchoř (diskusia) 14:39, 6. apríl 2015 (UTC)
  If don't have that much time on my hands to translate my posts to Czech or Slovak, and it would make the discussion hard to follow. Of course, it also goes into the other direction: maybe you should be translating each of your posts into English to make it easy to review for the international community. I am convinced that the use of English will prove to be of strategic importance. In any case, if an admin from Meta who does not speak Czech or Slovak came here, they would have to use English either. You can think of me as a English-speaking editor from Meta who accidentally also speaks Czech, if you prefer. --Dan Polansky (diskusia) 14:50, 6. apríl 2015 (UTC)
  Strategický význam? Ale já žádnou strategii nemám. Já nevedu válku. Zřejmě na rozdíl od Vás.
  Kdyby sem přišel jiný editor anglického Wikislovníku, pak by se pravděpodobně choval slušněji a pokud by slovensky (nebo česky) uměl, tak by slovensky (nebo česky) psal.--Tchoř (diskusia) 16:06, 6. apríl 2015 (UTC)
  By the way, Mr. Tchoř, who notified you of my activity on the Slovak Wiktionary, if anyone? --Dan Polansky (diskusia) 14:36, 6. apríl 2015 (UTC)
  Když se podíváte na moje příspěvky, tak zjistíte, že tu občas hlídám proti vandalům. Já vím, pro Vás to nic neznamená, Vy uznáváte jen ty, kdo přidávají obsah (a asi taky ty, kdo vedou svatou válku napříč wikiprojekty a ani nemají čas psát v místně srozumitelných jazycích, přestože je ovládají. Natož aby jakkoliv přispěli jinak než tou svou válkou).--Tchoř (diskusia) 16:06, 6. apríl 2015 (UTC)

Odkaz[upraviť]

Keďže už máme nástenku správcov, nebolo by v časti "Požiadavky na zásah správcu" vhodné odkázať na ňu? To, čo je tam teraz, je aj na nástenke.--MDsmajlik (diskusia) sa nepodpísal(a)

Zmenil som.--Zdenekk2 (diskusia) 20:38, 23. február 2016 (UTC)
@Zdenekk2: Vďaka! Len som to dal do vety. :-) --MDsmajlik (diskusia) 21:04, 23. február 2016 (UTC)

Jaképak "kedže už máme"? To jste si vytvořil vy a s nikým, natož pak se správci, jste to nekonzultoval.
Danny B. 01:41, 26. február 2016 (UTC)

Nástenku správcov som vytvoril už dávnejšie. Keď ste ma upozornili, napísal na svoju diskusnú stránku, že pokiaľ treba, či s ňou niečo spraviť. No nebol ohlas. Dobre, nabudúce budem takéto zmeny diskutovať, no nástenku správcov majú mnohé iné wikiprojekty. Keď už ju máme aj my vo Wikislovníku, nebolo by vhodné ju ponechať? --MDsmajlik (diskusia) 19:33, 27. február 2016 (UTC)
Bylo, ale je potřeba ji značně přepracovat. Např. CheckUsery tu ještě dlouho mít nebudeme, přejmenovávat účty mohou (tuším) jen globální přejmenovávači, červené odkazy by asi ještě dlouho zůstaly červenými etc.--Zdenekk2 (diskusia) 20:05, 27. február 2016 (UTC)
Pokiaľ tam vidíte veci na opravu, samozrejme ich môžete opraviť. :-) --MDsmajlik (diskusia) 20:35, 27. február 2016 (UTC)

Práva správcu[upraviť]

Nebolo by vhodné aj na túto stránku napísať práva správcu? Keby napríklad prišiel nový redaktor. :-) --MDsmajlik (diskusia) 21:13, 23. február 2016 (UTC)

Koho mám požiadať o import?[upraviť]

@Danny B., JAn Dudík, Zdenekk2: Zdravím! Na stránke o správcoch v slovenskej Wikipédii som sa dočítal (plus, tu, vo Wikislovníku, je to zaznačené na stránke Špeciálne:ZoznamSkupinovýchPráv), že správcovia majú právo importovať stránky. Chcem sa však spýtať, či správcovia môžu stránku importovať do nejakej wiki, alebo, či môžu stránku aj exportovať z nejakej wiki. Čiže ak chcem napríklad importovať stránku zo slovenskej Wikipédie do slovenského Wikislovníka, mám požiadať správcov v slovenskej Wikipédii alebo v slovenskom Wikislovníku? --MDsmajlik (diskusia) 15:12, 22. november 2016 (UTC)

@MDsmajlik: Správci obecně mohou importovat z jiné stejnojazyčné wiki nebo z metawiki, ale koukám, že special:import je zde zakázaný (nejsou vyplněné zdrojové wiki). JAn Dudík (diskusia) 15:30, 22. november 2016 (UTC)
Já importovat mohu - via XML, tudíž tím pádem navíc z kterékoliv wiki.
Danny B. 15:49, 22. november 2016 (UTC)
Napište mi, co sem chcete naimportovat (ideálně seznam odkazů pomocí wikilinků (ne URL) na příslušné dokumenty).
Danny B. 15:48, 22. november 2016 (UTC)
Ďakujem za rady, napísal som vám teda do vaše diskusie. --MDsmajlik (diskusia) 18:07, 22. november 2016 (UTC)
Pokračovanie diskusie sa nachádza na stránke User talk:Danny B. v sekcii Import šablón (prípadne stránok) slovenskej Wikipédie.--MDsmajlik (diskusia) 18:07, 22. november 2016 (UTC)
Přesto by bylo dobré zde import zprovoznit. Předpokládám, že by mělo stačit požádat na phabricatoru (ideálně s odkazem na jakýsi konsensus).
Domnívám se, že by bylo možné požádat i o možnost importu i z jiných, než sk.wiki? JAn Dudík (diskusia) 06:06, 23. november 2016 (UTC)